دلیل نخواندن فلش در تلویزیون

دلیل نخواندن فلش در تلویزیون

دلیل نخواندن فلش در تلویزیون : اگر با مشکل نخواندن فلش در تلویزیون مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن آن هستید، ادامه مقاله به شما یاری میکند که این مسئله را حل نمایید. شناسایی نشدن فلش در تلویزیون، محدود به یک برند خاص نیست و دلایل مختلفی هم دارد که میتوان آنان را برطرف نمود. البته گاهی مسئله به این سادگی نیست و نیاز به تعمیرات تلویزیون و ترمیم و تعویض قطعات میباشد.

ما در این مطلب، مهمترین دلایل نخواندن فلش در تلویزیون را بررسی میکنیم. هم چنین راهکارهایی را ارائه می بدهیم تا با استفاده از آنان عدم شناسایی فلش در تلویزیون را برطرف نمایید. اگر مشکل حل نشد، میتوانید برای دریافت خدمات تخصصی تر با نمایندگی تعمیر تلویزیون در امداد رایانه (تعمیریها) تماس بگیرید.

دلیل نخواندن فلش در تلویزیون چیست؟

عوامل بسیاری هستند که باعث میشوند فلش در تلویزیون lcd یا led شناسایی نشود. امکان دارد خود فلش ایراد داشته باشد (نرم افزاری یا سخت افزاری) یا اینکه پورت تلویزیون آسیب دیده باشد. حتی احتمال خرابی قطعات داخلی تلویزیون هم وجود دارد. در ذیل بخشی از شایع ترین دلایل نخواندن فلش در تلویزیون را معرفی میکنیم که تقریبا در همه برندها یکسان هستند.

دلیل نخواندن فلش در تلویزیون

فرمت نامناسب فلش

در بیش موارد، تلویزیون فلش را شناسایی نمی بکند چون از فرمت آن پشتیبانی نمی بکند. بیش تلویزیون ها تنها فرمت FAT32 را در فلش ها شناسایی می کنند. البته تلویزیون های هوشمند نو، قابلیت شناسایی دیگر فرمتها را هم دارند ولی هنوز این مدل ها به همه خانه ها راه پیدا نکرده اند. پس اگر تلویزیونی دارید که فلش شما را نمی خواند، به احتمال فراوان مسئله مربوط به فرمت و ناهماهنگی آن میباشد.

خرابی فلش

گاهی نخواندن فلش در تلویزیون، مربوط به خرابی و آسیب دیدگی این قطعه میباشد. امکان دارد فلش ایراد داشته باشد یا آسیب دیده باشد و به همین دلیل، در تلویزیون شناسایی نشود. مثلا اگر فلش شکسته باشد، دچار خمیدگی شده و یا کلا سوخته باشد، طبیعتا تلویزیون قادر به شناسایی آن نیست.

آسیب دیدگی پورت تلویزیون

امکان دارد پورت تلویزیون شکسته یا آسیب دیده باشد و فلش به این دلیل در آن خوانده نشود. بنابراین چک نمایید که پورت USB شکستگی نداشته باشد و به طور کامل سالم باشد. برای این منظور میتوانید فلش را در دستگاه های دیگر هم امتحان نمایید. اگر فلش در دیگر سیستم ها شناسایی شد، احتمالا ایراد از پورت یو اس بی تلویزیون شما است.

خرابی مین برد (دلیل نخواندن فلش در تلویزیون)

یکی از دلایل نخواندن فلش در تلویزیون، خرابی مین برد میباشد. مین برد، به نوعی مغز تلویزیون میباشد و قطعات دیگر را به شکلی، تحت کنترل دارد. اگر این قطعه صحیح کار نکند، مشکلاتی در تلویزیون درست کردن میشوند که یکی از آنان امکان دارد شناسایی نشدن فلش و هارد اکسترنال باشد.

تعمیرات مین برد تلویزیون

رفع مشکل باز نشدن فلش در تلویزیون

خوشبختانه روشهای زیادی برای رفع مشکل نخواندن فلش در تلویزیون وجود دارد. پیش از هر کاری از فرمت فلش مطمئن شده و در صورت امکان، آن را اصلاح نمایید. برای این منظور کافی میباشد از محتویات فلش بکاپ گرفته و بعد، آن را فرمت نمایید. اگر فلش در لپ تاپ و دیگر دستگاه ها هم شناسایی نمی شود، یعنی یک ایراد داخلی دارد و میبایست بوسیله تکنسین های مجرب و دوره دیده، بررسی شده و ترمیم گردد.

در صورت خرابی پورت یو اس بی، برای تعمیر یا تعویض آن با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. برای تعمیر مین برد تلویزیون هم حتما از تعمیرکارانی که در این حوزه تجربه و مهارت کافی دارند یاری بگیرید.

دلیل نخواندن فلش در تلویزیون

روش صحیح وصل نمودن فلش به تلویزیون

برای اینکه با مشکل نخواندن فلش در تلویزیون مواجه نگردید، برترین کار این میباشد که این تراشه را به شکل صحیح به دستگاه وصل نمایید. گاهی تنها به این دلیل که روش استاندارد وصل نمودن فلش به تلویزیون را نمیدانید، یا نکته ها آن را رعایت نمی نمایید، تلویزیون آسیب دیده و فلش را شناسایی نمی بکند.

برای اتصال صحیح فلش مموری به تلویزیون، این دستگاه را خاموش نکنید. این مسئله می تواند مانع از شناسایی فلش در تلویزیون شود. هم چنین توصیه میشود پس از استفاده، حتما فلش را از تلویزیون جدا نمایید. اگر فلش به مدت طولانی داخل پورت تلویزیون بماند، امکان دارد مشکلاتی را در این قطعه و یا خود تلویزیون درست کردن بکند. فلش را به آرامی و بدون هیچگونه فشار و زور از تلویزیون جدا نمایید تا پورت و فلش مموری در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرند.

سایت تعمیرگر به عنوان نمایندگی شرکت مادیران و ایکس ویژن به ارائه بهترین خدمات تعمیر تلویزیون می پردازد. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط :

بهترین تلویزیون تا 10 میلیون

تلويزيون ۴K چيست و چه تفاوتی با HD دارد؟

رفع مشکل اتصال کابل HDMI به تلویزیون

رفع مشکل اتصال کابل HDMI به تلویزیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی