تعمیرات مین برد تلویزیون

تعمیرات مین برد تلویزیون

تعمیرات مین برد تلویزیون : مین برد از آن دست قطعاتی میباشد که با بروز خرابی در آن، کل عملکرد تلویزیون، تحت تأثیر قرار می‌گیرد. از همین رو توصیه می‌شود اشکالات به وجود آمده در این بخش از دستگاه –یعنی مین برد تلویزیون-، در اسرع وقت و به برترین شکل ممکن رفع گردد. خرابی مین برد، نشانه های بیشماری دارد، که با مشاهده آنان میتوان بروز اشکال در این قطعه را تشخیص داد.

(در بخش های آتی برخی از نشانه های خرابی مین برد تلویزیون شرح داده خواهد شد). در صورت تشخیص کارشناس تعمیر، مبنی بر این که مین برد تلویزیون دچار اشکال شده میباشد، دو راه قبل روی شما خواهد بود. راه نخست، تعمیر مین برد تلویزیون و راه دیگر تعویض مین برد میباشد. ولی، آنچه که در این بین مهم و حائز اهمیت میباشد، تشخیص صحیح این مسئله میباشد که آیا امکان تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد یا خیر.

مرکز تخصصی تعمیرات مین برد تلویزیون

در صورتی که شما کاربران گرامی از بروز خرابی در این بخش از دستگاه مطمئن هستید میتوانید تخصصی ترین سرویسهای دارای ارتباط با تعویض و تعمیر مین برد تلویزیون را از کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون درخواست کنید. سرویس های دارای ارتباط با این بخش، هم در تعمیرگاه مجاز تلویزیون و هم بصورت سرویس در محل تلویزیون ارائه میگردد. خدمات دارای ارتباط با تعویض و تعمیر مین برد تلویزیون در این مرکز صرفاً پس از عیب یابی درست دستگاه و تشخیص صحیح اشکال پیش آمده در آن انجام می پذیرد.

مرکز تعمیر تلویزیون ارائه دهنده تمامی خدمات تخصصیِ دارای ارتباط با ارتقاء، ترمیم، بهسازی، سرویس و تعمیرات این محصول میباشد. این مرکز، با بهره‌‌مندی از پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر و با همکاری جمعی از مهندسان و کارشناسان این حوزه، فضایی درست کردن نموده که در آن می‌توان غالب اختلالات درست کردن شده در این دستگاه را رفع و برطرف کرد.

تعمیرات مین برد تلویزیون

تعمیرات مین برد تلویزیون در محل

تعمیر مین برد تلویزیون در محل می تواند برترین سرویس انتخابی برای کاربرانی باشد که به هر دلیل مین تلویزیون آنان دچار اختلال و خرابی گشته میباشد لیکن امکان جابجایی و تحویل آن به تعمیرگاه را ندارند. تبدیل این گزینه به برترین انتخاب برای این دسته از کاربران، از آن روست که در این سرویس، نیازی به حمل و جابجایی دستگاه نیست و تعمیرکاران تلویزیون، خود، در محل مورد نظر مشتری حضور می یابند.

در این سرویس، نیازی به جابجایی و حمل دستگاه نبوده، و تمامی عملیات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر دستگاه معیوب، در محل انجام می پذیرد. متقاضیان این سرویس می توانند درخواست خویش مبنی بر نیاز به استفاده از سرویس تعمیر مین برد تلویزیون در محل را از راه یکی از راههای ارتباطی ذکر شده در وبسایت درج کنید. کارشناسان این بخش بلافاصله پس از تماس شما به محل اعزام شده و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را شروع می‌کنند.

اصلی‌ترین علل خرابی مین برد تلویزیون

مین برد یا برد مادر Main board به نوعی اصلی ترین بخش در ساختار تلویزیون به حساب می آید. زیرا بر روی مین برد، پردازشگر تلویزیون و حافظه رم و ورودی و خروجی های مختلف از جمله ورودی صدا، عکس، یو اس بی و HDMI و … قرار میگیرد.

خرابی این بخش از دستگاه، عموماً به دلیل استفاده از کابل hdmi است که اورجینال دستگاه نیست و نامرغوب است. استفاده از کابل های نامرغوب و اتصال آنان به تلویزیون، باعث سوختن cpu و در نهایت خرابی مین برد میگردد.

در صورت خرابی این بخش از دستگاه، هم امکان تعویض و هم تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد.

در ارتباط با این دو سرویس، بد نیست بدانید که تعویض مین برد تلویزیون، در قیاس با هزینه کلی این دستگاه، مقرون به صرفه میباشد و چندان بالا نیست. در هر حالا تخصصی ترین دریافت سرویسه ای دارای ارتباط با تعویض و تعمیر مین برد تلویزیون و سایر بردهای موجود در این دستگاه با حضور در مرکز تعمیر تلویزیون و یا از راه تماس با این مرکز، امکان پذیر میباشد.

مین برد تلویزیون یکی از مهم ترین قطعات بکار رفته در یک دستگاه تلویزیون میباشد ، مین برد تلویزیون وظیفه دریافت سیگنال های آنالوگ صدا و عکس و تبدیل آنان به سیگنال دیجیتال جهت انتقال به بورد تیکان (T-con) از راه LVDS را بر عهده دارد . هم چنین این قطعه با نام های مادربرد، برد اصلی ، برد A/V ، برد منطقی و ماژول اصلی هم شناخته میشود. هم چنین مین برد قطعاتی نظیر CPU و آی سی فلش دستگاه را در بر میگیرد.

تعمیرات مین برد تلویزیون

علائم خرابی مین برد تلویزیون

در صورت مشاهده یک یا تعدادی از علائم ذیل احتمال آن وجود دارد که خرابی مین برد تلویزیون اتفاق افتاده باشد:

گیر کردن(هنگ) تلویزیون در مرحله نمایش لوگو
مدت کوتاهی بعد از روشن کردن تلویزیون دستگاه به طور خودکار مجددا خاموش میشود.
بعد از هر بار خاموش نمودن تلویزیون تنظیمات آن به حالت پیش باز میگردد.
صدای تلویزیون ضعیف یا قطع میشود.
رنگ های تلویزیون دچار اخلال شده یا عکس بصورت نگاتیو شده نمایش داده میشود.
تلویزیون روی حالت استندبای می ماند و روشن نمی شود.
خروجی های AV و HDMI دستگاه عکس نمی بدهند.
مشاهده شدن خطوط عمودی روی صفحه نمایش.

در بعضی از موارد یاد شده تنها با تعمیر مین برد دستگاه ، دستگاه به حالت عادی بر میگردد و نیازی به تعویض کامل مین برد نخواهد بود. از جمله مشکلات قابل تعمیر میتوان به مشکل در آی سی فلش دستگاه اشاره نمود که با بروزرسانی نرم افزار در برخی موارد مشکل دستگاه برطرف خواهد شد.

تعویض مین برد تلویزیون

در صورتی که تعمیر مین برد ممکن نباشد تنها راه باقی مانده تعویض مین برد دستگاه خواهد بود. برای این منظور تلویزیون را روی یک سطح صاف رو به زمین بخوابانید ، پیچ های دستگاه را باز کرده و جهت جلوگیری از گم شدن در مکانی امن قرار بدهید ، قاب پشتی دستگاه را به آرامی جدا کرده و کنار بگذارید ، معمولا برترین راه شناسایی مین برد دستگاه دیدن جک های صدا و عکس روی آن میباشد ، نوار کنداکتور را (در صورت وجود) به آرامی باز نمایید، حال اتصالات مین برد را به سایر قطعات باز نمایید.

برای این کار اول میبایست قفل نگهدارنده سوکت کابل های فلت را با دقت و ظرافت باز نمایید و بقیه اتصالات سوکتی را با ظرافت جدا نمایید، توصیه میشود پیش از آغاز این کار از وضعیت قرارگیری اتصلات و قطعات تصویر بگیرید تا سپس دچار سردرگمی نگردید. حال پیچ های متصل کننده مین برد به شاسی دستگاه را باز نمایید و برد را جدا نمایید، حال برد نو را جایگذاری نمایید و مراحل گفته شده را برعکس طی نمایید و بعد از بستن دستگاه را تست نمایید.

توجه داشته باشید که چه تعمیر و چه تعویض مین برد نیازمند مهارت میباشد اگر از کافی بودن مهارت خود در این راستا اطمینان ندارید، جهت جلوگیری از آسیب به دستگاه خود با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع زمان و کمترین قیمت مشکلات دستگاه شما را برطرف نمایند.

تعمیرات مین برد تلویزیون

تعمیرات تلویزیون

سرویسهای ارائه شده در مرکز تعمیرات تلویزیون محدود به مدل و نوع خاصی از تلویزیون نیست. شما کاربران گرامی دارنده هریک از مدل های تلویزیون که باشید میتوانید با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی دارای ارتباط با تلویزیون خویش، تخصصی ترین تعمیرات مورد نیاز – ازجمله سرویسهای دارای ارتباط با تعمیر مین برد تلویزیون – را دریافت کنید.

جهت استفاده از خدمات ارائه شده در این مرکز کافی است تا در صورت افت عملکرد دستگاه تلویزیون و یا بروز هرگونه نقص در بدنه و تصاویر آن و یا حتی خرابی بخشی از آن با مرکز تعمیرات تلویزیون تعمیرگر تماس بگیرید.

مطالب مرتبط :

دلایل خرابی پنل تلویزیون

تعمیر تلویزیون سامسونگ SAMSUNG

تعمیر تلویزیون سونی sony

فناوری نانوسل در تلویزیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی