بررسی سلامت کنترل تلویزیون

بررسی سلامت کنترل تلویزیون

بررسی سلامت کنترل تلویزیون : برای چند دقیقه قصد دارید استراحت نمایید و تلویزیون نگاه نمایید. هنگام روشن نمودن تلویزیون کنترل کار نمی‌کند. اکثر ما ایرانی‌ها عادت کردیم که با ضرب و زور کنترل از کار افتاده را بکار بیاندازیم. پیش از هر کاری برترین راهکار این میباشد که با روش‌های استاندارد کنترل تلویزیون خود را تست نمایید. در این مواقع برای تست ریموت کنترل تلویزیون راه‌های زیادی می‌توانید امتحان نمایید ولی در ادامه برترین روش را برای شما معرفی خواهیم نمود. هم چنین می‌توانید ویدیویی از نحوه تست را ببینید. با تعمیرگر همراه باشید.

قطعات کنترل برای بررسی سلامت کنترل تلویزیون

پیش از این که در مورد علت خرابی و رفع چگونگی خرابی ریموت کنترل صحبت کنیم اجازه بدهید در مورد انواع قطعات ریموت کنترل صحبت کنیم تا هنگام تعویض یا تعمیر به مشکل برنخورید.

نخستین مورد قاب پلاستیکی در کنترل تلویزیون اهمیت دارد که روی کنترل پوشانده شده و محاظفت پایان قطعات کنترل انجام می دهد.
فنر باتری کنترل تلویزیون؛ مطمئنا شما هم برای یکبار شده به باتری ضربه زده اید تا باتری بدرستی کار بکند ولی دلیل اصلی کار نمودن چه چیزی هست؟ باتری بدرستی در درون فنر قرار نگرفته میباشد بعد از ضربه خوردن سرجایش بر میگردد.
کیبورد لاستیکی؛ شامل اعداد و حروف هست
یک مدار چاپی حاوی قطعات الکتریکی

بررسی سلامت کنترل تلویزیون

موارد بالا در پایان ریموت کنترل مشترک هستند و در ادامه علت های مشترک بین کنترل ها را خواهیم گفت:

علت کار نکردن کنترل ضبط ماشین
علت کار نکردن کنترل ماهواره و ریسور
علت کار نکردن کنترل تلویزیون سونی و انوع برند های تلویزیون
علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ
علت کار نکردن تلویزیون با کنترل

روش تست سلامت کنترل تلویزیون

نخستین موردی که میبایست هنگام خرابی ریموت کنترل بررسی کنید؛ باطری کنترل هست. اگر باتری ندارید برحسب نیاز باتری قلمی یا نیم قلمی خریداری کنید. حال برای این که مطمئن بشوید ریموت کنترل سالم میباشد از رادیو استفاده نمایید.

رادیو؛

برترین روش و کم خرج ترین روش تست نمودن برای کنترل تلویزیون هست. با توجه به این که کنترل با امواج مادون قرمز کار میکند این قابلیت را دارد که به دستگاه های دیگر متصل شود. به همین دلیل اگر شما کنترل را جلوی رادیو بگیرید پارازیرت و صدای خش خش خواهد داد. چنین صداها به معنای این میباشد که ریموت کنترل سالم میباشد.

دوربین عکاسی؛ روش مطمئن برای تست کنترل تلویزیون

کار نکردن کنترل تلویزیون یا کار نکردن کنترل رسیور یکی از دلایل هست که بیش افراد پرسش می پرسند که چطور بفهمیم کنترل تلویزیون سالم است؟ در متن بالا به یک مور شایع اشاره کردیم ولی آسانترین راه برای تست سالم بودن باتری این میباشد که دوربین گوشی موبایل خودتان را روشن نمایید و کنترل تلویزیون را به سمت آن بگیرید. در این جا میبایست دقت نمایید که رنگ بنفش از چراغ جلوی ریموت کنترل خارج میشود یا خیر. اگر رنگ چراغ چشمک زن سفید دید به معنای این میباشد که کنترل تلویزیون خراب میباشد.

دو حالت وجود دارد یا کنترل را تعویض نمایید و یا این که به جستجوی تعمیر تلویزیون و قطعات تلویزیون در اینترنت بپردازید و یک تعمیرکار حرفه ای پیدا نمایید. قطعا کم قیمت ترین و متناسب ترین روش تعمیر این قطعه میباشد.

انواع خرابی کنترل تلویزیون علت های گوناگونی دارد ولی بیشترین دلیل دارای ارتباط به باتری میباشد که پیش از هرگونه خراب کاری باتری را تعویض کنید؛ نظر میکنیم برترین نوع و مدل باتری موجود در بازار را خریداری نمایید.

بررسی سلامت کنترل تلویزیون

ایرادهای احتمالی ریموت کنترل تلویزیون

اول باتری ریموت کنترل را با باتری جدید عوض نمایید اگر مشکل حل نشد به مرحله بعدی بروید.
باتری به درستی در درون فنر ریموت کنترل قرار نگرفته میباشد.
احتمالا فنری های باتری اکسیده شده میباشد که میبایست تمیز شود. ( بوسیله سمباده ریز )
و در آخر ریخته شدن مایعاتی همچون روغن، قهوه و… که باعث میشود اتصال کلیدها به مدار ریموت کنترل قطع شود.

برای اینکار میبایست قاب ریموت کنترل را بوسیله چاقو به آرامی از هم جدا نمایید. توجه داشته باشید که قاب کنترل دارای خارهای کوچکی میباشد که میبایست احتیاط نمایید چون احتمال شکستن خار وجود دارد. بعد از این که قاب را از هم جدا کردید لاستیک کلیدها را دربیاورید و با الکل تمیز نمایید، هم چنین برد مدار چاپی را هم با الکل تمیز نمایید، بعدا قطعات کنترل را به هم وصل نمایید و تست کنید. امیدوارم که مشکل حل شده باشد اگر با این روشها مشکل حل نشود میبایست یک کنترل نو بخرید.

مرکز تعمیر تلویزیون و ماشین های اداری سایت تعمیرگر، به عنوان نمایندگی رسمی مادیران و ایکس ویژن بهترین خدمات در زمینه تعمیرات تلویزیون های مختلف را ارائه می دهد. در صورت نیاز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط :

تبدیل گوشی به کنترل

تعمیر تلویزیون ال جی LG

آموزش هوشمند کردن تلویزیون معمولی

زیاد شدن طول عمر تلویزیون

تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی